İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

FDIC Kripto Varlık Risklerini Değerlendirmeyi 2022 Öncelikleri Arasına Ekledi

ABD’nin düzenleyici kurumlarından FDIC, bu yılın öncelikleri arasına kripto varlık risklerini değerlendirmeyi de ekledi.

Coinkolik – CoinKolik sitesinin haberine göre; ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC / Federal Deposit Insurance Corporation) Başkan Vekili Martin Gruenberg, kurumun 2022 önceliklerini açıkladı.

FDIC’ın, öncelikleri arasında kripto varlıklarla ilgili riskler de yer alıyor. Dijital varlıkların mevcut finansal sistemle hızlı entegrasyonu, güvenliği ve sağlamlığı için önemli riskler oluşturabileceğini öne süren FDIC, konu hakkında yaptığı açıklama:

“Bu tür faaliyetlerin güvenli ve sağlam bir şekilde yürütülebildiği ölçüde, ajansların, kripto varlık faaliyetlerinden kaynaklanan ihtiyatlı ve tüketici koruma risklerinin yönetimi konusunda bankacılık sektörüne sağlam rehberlik sağlaması gerekecek.”

Ayrıca diğer öncelikler de, Topluluk Yeniden Yatırım Yasası’nın güçlendirilmesi, iklim değişikliğinin neden olduğu finansal risklerin ele alınması, banka birleşme sürecinin gözden geçirilmesi ve Basel III Sermaye Kuralı’nın sonuçlandırılması olarak sıralandı. Kurum, tüm bu önceliklerin federal bankacılık kurumları arasında yakın işbirliği gerektireceğini de ekledi.

Bugün yapılması beklenen Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi de 8 Şubat’ta kendi stablecoin duruşması öncesinde fiyatlamalarda bu haberinde etkili olacağını düşünüyoruz. (Bitcoin Gazetesi)

Risk Açıklaması: Kripto paralarla ve/veya finansal araçlarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleyici kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir. Kripto paralar veya diğer finansal araçlar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz. Bitcoingazetesi.com sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler ve kripto para fiyatları üçüncü taraf veri sağlayıcıları tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bitcoingazetesi.com veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.


Bu yazı,

6 views
Mission News Theme by Compete Themes.