İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bitcoin’de Neler Oluyor?

FED Faiz Artırımı, Amerikan enflasyonu, Kazakistan yasakları derken Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla iyice perişan olan Bitcoin tam toparlanacakken tekrar düşüşe geçti.

Bitcoin Gazetesi – Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısıyla, işgalin Üçüncü Dünya Savaşı çıkaracağı korkusu ayıların işine yaradı ancak Biden piyasayı rahatlattı ve savaşa girmedi. Bitcoin 34 bin dolar seviyelerinden toparlanıp anlık 40.348 dolara iğne atarak 39 bin dolar etrafında toparlanıyordu ki Putin’in nükleer şantajı düşüş getirdi. Dün (27 Şubat 2022 Pazar) Zelenkiy’nin Rusya’nın görüşme talebine olumlu yanıtı piyasayı toparlayacaktı ki Ursula von der Leyen (Avrupa Komisyonu Başkanı) Avrupa hava sahasını Rusya’ya kapattı. Gece haftalık kapanış 37 bin seviyelerinden oldu. Bunca şeyin yıkamadığı Bitcoin yatırımcısı uzaylı istilasına hazır.

Bitcoin (BTC) Dolar / Tetherus (USDT) Grafiği. 28.02.2022 (Tradingview)

Bakalım bu sabah (28 Şubat 2022 Pazartesi) swift sisteminden çıkarılan Rusya’nın etkisi ne olacak? Rublenin ve Rus borsası MOEX’in piyasaları etkisi nekadar da kalacak? Amerika ve Batı tarafından; Rus oligarkların paralarını kriptoya kaydırmalarını engellemek için Bitcoin hakkında olumsuz bir düzenleme yapılacağı beklentisi satın alınıyor olabilir mi? Haber akışında bu yönde herhangi bir işarete rastlamasak da yatırımcı temkinli davranıyor olabilir. Belki de piyasa yapıcılar küçük yatırımcıyı silkelemeye çalışıyordur.

Her ne olursa olsun, yatırım riskli bir iştir. Hele hele kripto varlıklar yüksek volatilite ile en yüsek riskli yatırımlardır. Bir de savaş gibi jeopolitik riskler ve yasal düzenleme belirsizlikleri kripto yatırımını süper riskli hale getirir.

Ne burada ne de internette herhangi yerde bulacağınız bilgiler yatırım tavsiyesi değildir, olmamalıdır. Profesyönel yatırım danışmanlığı bir meslek olup internet fenomenliği ile aynı şey değildir. Yatırım yaparken kendi bilgi ve öngörünüzle, kendi risklerinizi üstlenmiş olursunuz.

Risk Açıklaması: Kripto paralarla ve/veya finansal araçlarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleyici kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir. Kripto paralar veya diğer finansal araçlar içinden tercihinizi yapmadan önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz ve ihtiyacınız olduğunda profesyonel tavsiye almayı deneyiniz. Bitcoingazetesi.com sitede yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler ve kripto para fiyatları üçüncü taraf veri sağlayıcıları tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. Bitcoingazetesi.com veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.


Bu yazı,

18 views
Mission News Theme by Compete Themes.